Napsali o nás - 2009 - Křest Vlastivědného čtení o pivovarnictví ve Dvoře Králové


4.12.2009 - Zdroj: Krkonošský deník | Autor a foto: Bedřich Machek

Křest Vlastivědného čtení o pivovarnictví ve Dvoře Králové


Dvůr Králové/FOTO/ – Nové Vlastivědné čtení je na světě. Křest se konal ve středu v restauraci U svobodných pánů.

 

Oblíbený časopis je tentokrát věnován zcela historii a současnosti pivovarnictví. Při jeho tvorbě se tak redaktor Jan Schwarz spojil s pivovarem Tambor. Jeho majitel, Nasik Kiriakovský přivítal na křtu manžele Růžičkovy z Prahy, kteří jsou potomky majitelů původního dvorského pivovaru, rodiny Klazarovy. O historických souvislostech hovořil Karel Martinek, který připomněl, že Klazarovi přišli do Dvora z Kruhu u Jilemnice. Pouze jedna z větví rodu se věnovala pivovarnictví, zbytek je spojován s rozvojem textilního průmyslu v podkrkonošském regionu.

Patřila jim například dnešní továrna Juta. „V pivovaru začínal jako účetní pozdější hudební hvězda R. A. Dvorský. S rodinou Klazarových ho poutalo přátelství a zastavení u nich patřila ke každé návštěvě R. A. Dvorského v rodném městě,“ připomněl Karel Martinek. Ten také zpracoval zajímavou historii zaniklé hospody U sv. Matěje.

Současnost je zastoupena pivovarem Tambor, který během krátké doby existence dosáhl řady úspěchů.

Křest provedla Jana Růžičková „jedenáctkou“ Tambor, která vyhrála zlatou medaili v Žatci. Město zastupoval místostarosta Vasil Biben. Ocenil práci majitelů nového pivovaru, který láká do města turisty a propaguje jeho dobré jméno. O příjemnou atmosféru se postarala skupina Blues G karikaturisty Luboše Lichého. Nové Vlastivědné čtení je k dostání v Infocentru a v knihkupectví U Veselých.

facebook

 

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.