Napsali o nás - 2009 - Na výstavu domácích zvířat zamířily stovky návštěvníků


21.8.2009 - Zdroj: Krkonošský deník | Autor a foto: Bedřich Machek

Na výstavu domácích zvířat zamířily stovky návštěvníků


Žireč - Déle než čtyřicetiletá historie výstav drobného zvířectva si v sobotu zaznamenal další úspěšný zápis. Do zámecké zahrady přišlo několik stovek návštěvníků z celé republiky.

Čekalo je tu velké množství králíků, slepic, hus a holubů různých druhů. Především dětem se potom líbila expozice ovcí a koz. K viděni tu totiž bylo několik kamerunských kůzlátek. V budově základní školy našli zájemci expozici exotického ptactva. A už tradičně své výpěstky představil královédvorský Klub kaktusářů. Návštěvníci si ale pouze neprohlíželi. Řada z nich odcházela s přepravkami nebo krabicemi, které ukrývaly nový chovný materiál.

Koho už bolely nohy, mohl si poslechnout živou muziku nebo ochutnat dvorské pivo Tambor. Děti se vozily na ponících. Zájem byl také o tombolu, kde jednou z cen bylo živé sele. Před areálem zahrady našli návštěvníci také řadu stánků, které ale nenabízely chovatelské potřeby.

Naštěstí se nenaplnila prognóza meteorologů a výstavu v pátek, kdy se pouze hodnotila vystavená zvířata, neohrozila bouřka a průtrž mračen. „Jsme tu poprvé, vlastně kvůli dětem. Moc se jim tu líbilo, takže příští rok asi do Žirče pojedeme znovu,“ sdělila Marie Stránská. Líbilo se jí, že tu děti viděly tolik domácích zvířat, která znají dneska spíš jenom z knížek a z televize.

facebook

 

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.