Napsali o nás - 2009 - Pivo Tambor se vydalo na cestu k papežovi


22.9.2009 - Zdroj: Krkonošský deník | Autor a foto: Bedřich Machek

Pivo Tambor se vydalo na cestu k papežovi


Dvůr Králové - Jedním z darů, které  potěší při nadcházející návštěvě hlavu římskokatolické církve, papeže Benedikta XVI., bude pivo Tambor.

Osm lahví o obsahu 0,7 litru se znakem pivovaru a královéhradecké farnosti včera odpoledne předali majitelé pivovaru Dáša a Nasik Kiriakovští spolu s královédvorským farářem Janem Czekalou biskupovi královéhradecké diecéze, Dominiku Dukovi. Nefiltrovaná „jedenáctka“, která nedávno zvítězila v Žatecké dočesné, se stane společným darem všech tří institucí. Lahve jsou umístěny ve speciální přepravce ze dřeva a skla. Navrhnul a vyrobil ji královédvorský řezbář Vlastimil Hloušek. Má tvar zlatého chrámu.

Biskup Dominik Duka ocenil originalitu společného dárku. „Pivo je typicky českým produktem, který navíc ukazuje i na to, že náš region je zemědělský,“ uvedl biskup. Přítomní se shodli, že v množství především nábožensky zaměřených darů se netradiční „chrám“ plný piva neztratí a naopak může o to víc zaujmout.

Ve čtvrtek převeze automobil dárek do Prahy, kde se dary z jednotlivých krajů shromažďují, aby je před předáním specialisté zkontrolovali. Potom už zamíří královédvorské pivo k papeži.

Pivovar Tambor začal vařit pivo letos. Povedlo se mu v krátké době uspět nejen na mezinárodní soutěži v degustaci piva v Žatci, ale získat si řadu příznivců v řadě míst republiky. Spojení s římskokatolickou farností začalo hned zpočátku, když farář Jan Czekala požehnal prvnímu vaření. Zahájení prodeje nového piva ve městě oznámil zvuk kostelních zvonů.

Ochutnat nefiltrovanou „jedenáctku“ Tambor měli možnost představitelé královéhradecké diecéze při nedávném koncertu v kostele sv. Jana Křtitele. Účastnili se tu světové premiéry uvedení skladby Zvony ze Dvora Králové, kterou napsal český skladatel Otomar Kvěch.

facebook

 

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.