Napsali o nás - 2009 - Slavojská kuchařka s ochutnávkou piva TAMBOR


30.11.2009 - Zdroj: Krkonošský deník | Autor a foto: Bedřich Machek

Slavojská kuchařka s ochutnávkou piva TAMBOR


Dvůr Králové /FOTO/ – Den pro dětskou knihu, který v sobotu uspořádala knihovna Slavoj, se nesl ve vánočním duchu.

Tradiční akce nabídla především různé výtvarné dílny. Děti a dospělí dostali možnost si například vyrobit pestrobarevné svíčky z voskových plátů. Velký zájem byl také o tvorbu adventních věnců z větviček jehličnanů. Tradičně Slavoj nabídnul také zdobení perníčků. Letos si z nich vyráběly děti také zajímavé ozdobičky na stůl.

Naopak novinkou byla výroba vánočních přání z různě skládaného papíru, kterému se říká Iris Folding. Vznikají velice zajímavé a originální barevné tvary.

Většinu z návštěvníků tvořily děti. Pro ně bylo připraveno několik vystoupení loutkového divadla.

Protože se jednalo o akci Den pro dětskou knihu, důležitou úlohu v sobotu hrály knížky. Zájemci tak měli možnost získat volnou průkazku na půl roku, prohlédnout si nabídku nakladatelství Albatros a některé z publikací si koupit. K mání byly také některé starší časopisy. Už tradičně byl velký zájem o internet zdarma , půjčovali se ale i knížky.

V létě knihovna Slavoj pokřtila Slavojskou kuchařku s pohádkovou příchutí. Publikace vznikla z receptů, které do knihovny přinesli čtenáři. Původně pracovnice Slavoje vydaly publikaci jen v malém nákladu. Knížku by si tak mohli zájemci pouze půjčovat. „Zájem o její zakoupení byl ale velký,“ vysvětlila ředitelka knihovny Marta Staníková. Proto se rozhodli, že kuchařku vydají ve větším množství. Poprvé si ji zájemci mohli koupit právě v sobotu. „Kromě Slavoje bude možné si kuchařku pořídit v knihkupectví U Veselých a v informačním centru města,“ doplnila Staníková.

Během celého dne si mohli kuchařku zájemci prohlédnout v čajovně. Tam se také konala ochutnávka královédvorského piva Tambor. Návštěvníci si dopřávali také čaje z místní nabídky.

facebook

 

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.