Napsali o nás - 2009 - Speciální pivo Tambor dostalo jméno původního majitele


9.10.2009 - Zdroj: Krkonošský deník | Autor a foto: Bedřich Machek

Speciální pivo Tambor dostalo jméno původního majitele


Dvůr Králové -Nový pivovar ze Dvora Králové uvařil polotmavou čtrnáctku, na čepu by se měla objevit třetí adventní neděli

Předvánoční atmosféra nedorazila jenom do supermarketů. Také pivovar Tambor se na svátky konce roku připravuje. Začal vařit polotmavý čtrnáctistupňový speciál, který se na čepu objeví třetí adventní neděli.

Při návštěvě potomků původních majitelů místního pivovaru, rodiny Klazarových, se objevila myšlenka pojmenovat některé z piv Klazar. Ta chvíle právě nastala. Vánoční pivo ponese tento přívlastek. „S manželi Růžičkovými, kteří jsou potomky Gastona Klazara, jsme o tom jednali a oni souhlasili. To mě velice potěšilo,“ uvedl Nasik Kiriakovský, majitel pivovaru Tambor.

Už od počátku se snaží skloubit historii a současnost pivovarnictví ve městě. Například první várka v novém pivovaru se vařila přesně na den po třiceti letech, kdy ten původní uvařil své poslední pivo. Polotmavý speciál Tambor – Klazar bude mít jednotný start ve všech restauracích a prodejnách. K dostání by měl být i v lahvích. „Tento speciál budeme vařit pouze pro vánoční a novoroční trh. Doufáme, že se z toho stane nová tradice,“ doplnil Kiriakovský. Stejně jako v případě již vyráběných piv uvařil speciální čtrnáctku sládek Martin Vrba.

Tambor míří do Vrchlabí

Královédvorské pivo Tambor míří do dalšího města, tentokrát v našem regionu. Premiéru bude mít ve Vrchlabí, a to v prodejně Krakonošovo Jiřího Vlacha, kde se prodávají zejména regionální produkty z Krkonoš a Podkrkonoší. Představení piva bude doprovázeno kulturním programem šermířské skupiny REGO a hudební produkcí.

Zájemci mají šanci také ochutnat 11 stupňové nefiltrované pivo, které bylo oceněno na degustační Dočesné v Žatci 1. místem ve své kategorii a na kterém si pochutnával při nedávné návštěvě papež Benedikt XVI. Dalším městem, kde si lze pivo Tambor koupit, se stala Jaroměř.

Dlouhá historie pivovarnictví na Královédvorsku

Příznivci piva a jeho výroby se mohou těšit také na příští číslo populárního Vlastivědného čtení, které připravuje Jan Schwarz. Bude totiž celé věnované pivovarnictví na Královédvorsku. Kromě historie, která sahá až do 14. století, si tu zájemci přečtou o vývoji městského pivovaru po roce 1866, kdy ho převzala rodina Klazarova. Po druhé světové válce byl znárodněn. Historie českého pivovarnictví se v druhé polovině dvacátého století i přesto spojovala se jménem Klazar.

Syn posledních majitelů, Gaston, pracoval ve výzkumném ústavu pivovarském a sladařském. Od roku 1958 se stal vedoucím pracovníkem Pokusného a vývojového střediska v Praze. Patří mezi autory Dia piva a nealkoholického Pita. Samozřejmě nesmí chybět ani současnost, která je spojena právě s pivovarem Tambor. Čtenáři si tu připomenout události, které vznik Tambora provázely, včetně úspěchů.

facebook

 

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.