Napsali o nás - 2010 - Letošní Regiontour hodnotí zástupci regionu kladně


18.10.2009 - Zdroj: Krkonošský deník | Autor a foto: Bedřich Machek

Letošní Regiontour hodnotí zástupci regionu kladně


Brno, Vrchlabí /FOTO/ – Veskrze pozitivně hodnotí zástupci krkonošského regionu účast na na 19. ročníku veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který od čtvrtka do neděle hostilo brněnské výstaviště.

Pracovníci Svazku měst a obcí Krkonoše i zdejších infocenter ve stánku Královéhradeckého kraje, jemuž stejně jako loni dominovala Sněžka a lyžař na lanovce, návštěvníkům nabízeli nejen propagační materiály, ale také originální produkty, například vánoční ozdoby z Poniklé.

„Ukazuje se, že veletrhy, kde jsou zástupci z celé republiky, mají svůj smysl. Pro nás je důležité se prezentovat jak vůči širší veřejnosti, tak vůči odborné veřejnosti, aby se na Krkonoše nezapomnělo. Je zřejmé, že v rámci Královéhradeckého kraje i jiných regionů konkurence nespí, že nelze usnout na vavřínech a těžit jen z historických pozic, které Krkonoše pro cestovní ruch mají,“ uvedl ředitel svazku Michal Vávra. To se týká třeba nabídky běžeckého lyžování. Okolní regiony, Jizerské a Orlické hory, podle Vávry představují pro nejvyšší české hory velkou konkurenci.

Na největší tuzemské přehlídce cestovního ruchu bylo letos bohatě zastoupeno také Podzvičinsko. Kromě tradičních vystavovatelů, jako jsou města Dvůr Králové nad Labem a Hořice, Anenské slatinné lázně nebo Zoologická zahrada Dvůr Králové, sdružení Podzvičinsko společně s Místní akční skupinou Podchlumí již druhým rokem prezentovaly značku Podkrkonoší regionální produkt.

Své umění návštěvníkům předváděly studentky Střední průmyslové školy kamenické a sochařské z Hořic. Region v moravské metropoli vůbec poprvé představil zpravodaj MAS Podchlumí, velkým lákadlem pak tradičně byla cykloturistika. „Největší návštěvnost se ale koncentrovala kolem stánku Podkrkonoší regionální produkt®, kde byly k dostání hořické trubičky a pivo Tambor,“ informovala Ludmila Škvrnová ze sdružení Podzvičinsko.

facebook

 

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.