Napsali o nás - Pivovaru Tambor Dočesná svědčí


22.09.2010 - Zdroj: Krkonošský deník | Autor a foto: Bedřich Machek

Dočesná 2010

Pivovaru Tambor Dočesná svědčí

Dvůr Králové – Také druhou účast na mezinárodní prestižní soutěži Dočesná v Žatci proměnil zdejší pivovar Tambor v úspěch. K loňskému vítězství v kategorii jedenáctistupňových nefiltrovaných piv přidal „bronz“ ve stejné kategorii.

V letošním roce soutěžilo v degustaci piv ve dvanácti kategoriích necelých dvě stě druhů piv z 34 pivovarů. Což je rekord. Kromě českých degustátorů tu byli také odborníci z Německa,  Japonska a Číny. Už tradičně mezi soutěžícími pivovary nebyli zástupci velkých „gigantů“ z Plzně, Českých Budějovic a z Prahy. Poprvé se naopak soutěže zúčastnil Chmelařský institut ze Žatce. Z královéhradeckého regionu se dařilo ještě Primátoru Náchod. „Soutěž má díky účasti skutečných odborníků velkou váhu a serióznost. Jsme rádi, že se po roce opět potvrdila kvalita naší práce a že patříme mezi nejlepší piva v republice,“ uvedl Nasik Kiriakovský, majitel pivovaru Tambor.

S kvalitou souvisí samozřejmě také zabezpečení výroby. Pro tu jsou potřeba pivovarští odborníci. V našem regionu je jich ale zatím nedostatek. Proto se pivovar Tambor rozhodl garantovat žákům devátých tříd, kteří se na konci roku budou rozhodovat o svém povolání, dvě pracovní místa pro budoucí absolventy Střední průmyslové školy potravinářských technologií, obor Kvasné technologie v Praze.

Škola vychovává střední pivovarský management. „Chceme tím rozšířit nabídku zaměstnání v našem regionu. Hodláme případné zájemce podporovat, a to nejen předběžným příslibem jistoty pracovního místa, ale i podporou formou prospěchovéhostipendia a prázdninových praxí u nás v pivovaru,“ vysvětlil Kiriakovský. Cílem je doplnit stávající pracovní tým o další odborníky, protože produkce královédvorského pivovaru roste. „Určitě se jedná o perspektivní obor, který není určen jenom pro chlapce, ale i pro děvčata,“ upozornil majitel pivovaru. Je mu jasné, že se jedná o dlouhodobý personální projekt. Pokud totiž nastoupí případný zájemce na školu příští podzim, do pivovaru Tambor nastoupí do pracovního poměru až za čtyři roky.

Rodiče a zájemci o studium mají možnost  po předchozí dohodě pivovar Tambor navštívit a prohlédnout si provoz. Pivovarnictví patří k oborům, které nabízí trvalé uplatnění.


„Zároveň tím vytváříme nová pracovní místa. Dalo by se říci, že čím víc regionálního piva místní vypijí, tím víc nových pracovních míst můžeme vytvořit,“ uzavřel Nasik Kiriakovský.

Pivovarská prodejna

RAISOVA

tel. 499 620 103

 

facebook

facebook

Aktualita
Chystáme nové etikety
22.04.2014

K 5 výročí existence Královédvorského pivovaru Tabor jsou připraveny tři nové etikety. Kromě nového piva, polotmavé 11° J. Jakoubek, to budou také etikety pro světlý ležák 12° R. A. Dvorský a světlý ležák 11°. První zájemci je mohou získat 2. května na slavnosti v areálu pivovaru.

etiketa 11

Nový dárkový kartón v prodeji
16.04.2014

Na Pivovarské prodejně si můžete nyní nově koupit dárkové balení - kartónový multipack na 8 lahví. Naplníme vám ho podle vašeho přání. Cena dárkové krabice je 20 korun.

krabka

Tmavý speciál 13 už je na čepech
14.04.2014

Královédvorské pivo Tambor 13 tmavý speciál už je od tohoto týdne ve vašich restauracích, hospodách a výčepech. Protože toto pivo není v pravidelné nabídce, neváhejte...

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.