Napsali o nás - 2010 - Proč jít na Designblok


5.10.2010 - Zdroj: Pivní info | Autor a foto: Rosťa Kloubek

Můj oblíbenec pan doktor Plzák ve své knížce Poruchy manželského soužití, první učebnici o manželství v celosvětovém měřítku vůbec, vysvětluje, že digitální je vše, co lze vyjádřit pojmy nespojitých veličin, zatímco analogové je vše, co má charakter veličin spojitých. A následně to, že emoce jsou obsahy bdělého vědomí, mající spojitý charakter, zatímco myšlení je také obsahem bdělého vědomí, ale má povahu nespojitou, tedy digitální. A také to, že emoce mají k chování inertní vztah.

Emoce…
Emoce…

Já to vnímám tak, že jde-li o emoce, mohu se prostě nakrásně odpoutat od logiky, od sledu příčin a následků, od přísné hierarchie pojmů. Nemusím uvažovat jak moc relativní je vzoreček é se rovná em cé na druhou. Nemusím mít na mysli, že jedna a jedna jsou někdy tři, což i mě se stalo třikrát…

Designblok
Designblok

A na Designbloku je to přesně o této svobodě. Je cosi opojného a osvobozujícího v možnosti nemuset vše pojímat rozumem. Jde o emoce. Emoce, které se uvnitř mě rozezvučí a znějí. A není nutné je explikovat, stačí se pokusit je popsat… Je to o pocitech, barvách, náladách, vůních… Světlo tu není pouhou okačivnou komponentou, má svou barvu, jas, náladu či teplo, které lze vnímat i fyzicky…

Designblok probíhá v Praze na Vltavské v budově bývalých Elektrických podniků a je to akcička za dvě kilča. A není to vůbec špatné položit se na vlny emocí! Stačí se tak jen rozhodnout. A lhostejno, kolik proměnných předurčuje emoční rozpoložení.

Na letošním Designbloku je daleko více dámských toalet než pánských. V přízemí je u dámských toalet lakonický nápis: Pánské WC je nahoře! Ale v té zajímavé budově je páternoster. Lze se tedy svézt stylovou zdviží k vykonání prosté potřeby.

Dáte Stellu?
Dáte Stellu?

Design nás obklopuje všude. Pivo nevyjímaje. Že potkám na Designbloku i pivo mě ale přecijen překvapilo. Stella Artois, třetinka za 25 v celkem líbivém skle za zálohu 50 korun mě zase tolik neoslovila. Plánoval jsem se z Designbloku stavit ještě v některé oblíbené pivní štaci, tedy proč nutit se do kompromisů.

Překvápko ale čeká v mezipatře. K páternosteru se postavte čelem a jděte chodbou nalevo. Narazíte při troše pátrání na instalaci firmy Spyron. Mhe-he-he! A tam mají Tambora !

Někdo může nelibě nést, že je čepován do pouhého třetinového kelímku. A může jej i zaskočit, že někdy je za symbolickou desetikorunu a jindy zdarma. Patrně se vyplatí navštívit prostor několikrát.

Design a kelímek…
Design a kelímek…

Zdarma je, když ve stánku je „akce“. To vím od pana Richtera, jednatele Spyronu. Protože jsem chtěl vypadat chytře, vědoucně jsem kýval hlavou a neřešil co je akce. Pražskokrálovédvorská kapela Undergaters právě zavařovala marmelády a toto jamování mohlo býti třeba jednou z akcí. Dnes (ve čtvrtek) a v sobotu krom marmeládování chlapci jedni sehraní i koncertují.

Pípy a design…
Pípy a design…

No a já se zdržel. Emoce. Pěkný prostor, báječná muzika, báječné pivko. Nedalo mi to a znovu jsem pana Richtera otravoval. Zajímalo mě, proč tam mají pivo. A také rád mluvím s lidmi a nejen protože každá subkultura má odlišný jazyk a lidé ze světa designu samozřejmě také. A tak poslouchám plynutí těch slov o prostoru, téměř industriálním, který k instalaci výčepu přímo vybízel. A proč Tambora? Chtěli jsme něco exotického…no a Nasik je tak trochu kamarád. Krásný svět, kde exotika začíná za hranicemi středních Čech… A kde kamarádství projevuje se skvělým pivem na čepu na skvělé akci.

Design je tady a design je i tam…
Design je tady a design je i tam…

Dal jsem světlého Tambora jedenácku na ex- a tak mi zbyl jen -otický kelímek. Ale vyměnil jsem jej za jiný, opět plný. Při Tamborovi projíždím jakási alba s wallpapers & surface, oči přecházejí, kruci, timhle si tak vytapetovat obývák!

Opravdu příjemné čtení!
Opravdu příjemné čtení!

Koukám také na sličné výčepní, zajímá mě, co předčítá při čepování návštěvníkům. A je to publikace Dvůr Králové nad Labem, vlastivědné čtení. Z prosince loňského roku. Má podtitul Vývoj pivovarnictví na královédvorsku a letošní nový pivovar Tambor. Na křídovém papíře fotky… Až teď jsem si uvědomil, jak má Tambor zmáklý design. Loga, etiket, lahví, korbelů, džbánů, tácků, reklamních materiálů.

A protože v prostorách Spyronu se cítím dobře, moc dobře, pociťuji něco jako hrdost. Hrdost, že české firmy mají kvalitu, že jsou a šlapou… Publikaci vyžebrávám, mají jich ještě tak dvacet, neváhejte! Hezký průřez historiíí, hospodami, pivovary a rody spojenými s Královédvorským pivovarnictvím! Kouzlo starých černobílých fotografií vedle barevného dneška…

I české firmy jedou…
I české firmy jedou…

Vnímám, jak moc prostředí ovlivňuje výsledný pocit z konzumace piva. Jsou to pěkné chvilky… Užijete si to… Máte čas do neděle.

Pivovarská prodejna

RAISOVA

tel. 499 620 103

 

facebook

facebook

twitter

Aktualita
Tambora najdete v infocentru města
13.04.2015

Propagační předměty Královédvorského pivovaru Tambor můžete od dubna zakoupit také v Informačním centru města Dvora Králové nad Labem na Masarykově náměstí. Ke koupi tu mají sklo, odznaky nebo otvíráky.

Novinka pro Pražáky
07.04.2015

Od 1. dubna 2015 zajišťuje veškerou distribuci Královédvorského piva Tambor v Praze a jeho okolí společnost Bad Flash Beer s.r.o. prostřednictvím prodejního skladu. Prodejní sklad je v areálu tenisových kurtů Admira Kobylisy, vstup naproti domu č.p. 39 v ulici Chaberské. Odpovědná osoba za příjem objednávek a distribuci piva je pan Rostislav Kloubek. Objednávky lze zasílat mailem na adresy: rosta@badflash.cz, libor@badflash.cz nebo telefonicky na čísle 720 755 116. Rozvoz piva po Praze a okolí zajišťuje firma Bad Flash Beer s.r.o v minimálním množství  150 litrů na 1 zákazníka. Menší množství pouze osobním odběrem přímo ve skladu. Provozní doba prodejního skladu: pondělí až pátek od  9 do 15 hodin. Případné další dotazy směřujte přímo na odpovědnou osobu prodejního skladu.

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.