Napsali o nás - 2009 - Nové pivo Tambor už je hotové


26.4.2009 - Zdroj: Krkonošský deník.cz


Milovníci „zlatavého moku“ ho poprvé okusí ve čtvrtek, úderem pravého poledne, zatím ve čtyřech restauracích

Jeden z nejočekávanějších projektů posledních let se blíží k rozuzlení. Montáží filtrů a následnou filtrací první várky byla o víkendu ukončena výroba nového piva Tambor.

Když se na podzim loňského roku objevily první zprávy o tom, že se bude po třiceti letech ve městech opět vařit pivo, reakce na sebe nedaly dlouho čekat. Nejen v hospodách, ale i na internetu a v novinách se diskutovalo, kde, kdy a jaké pivo se bude vlastně dělat. Od března, kdy už byly základní údaje jasné, řeší lidé především jak bude královédvorské pivo Tambor chutnat.

O víkendu se v pivovaru pracovalo a výsledkem je filtrovaný mok, který dnes a zítra začnou stáčet do sudů. „Pivo dozrálo a teď jsme prováděli důležitou operaci, filtraci na křemelinovém svíčkovém filtru. Potom by mělo mít pivo den na uklidnění, než se začne sudovat,“ vysvětlil sládek Martin Vrba. Další den by měl nápoj dostat na „uklidnění“ v sudech. Přesně se tak stihne termín uvedení Tambora na trh, tedy začátek Majálesu. „Poprvé by měli zájemci okusit naše pivo ve čtvrtek v pravé poledne. Světlý ležák jedenáctku a dvanáctku budou nabízet zatím čtyři restaurace, U svobodných pánů, U Slunce, U Hlaváčků a U Šmídů v Bílé Třemešné,“ prozradil Nasik Kiriakovský, majitel pivovaru. Tambor se nebude prodávat na stáncích na náměstí, jak se objevilo mezi veřejností.

Na zájemce čeká i jedno zajímavé překvapení. Ve všech restauracích se během čtvrtka a pátku mohou hosté setkat s oběma sládky, Martinem Vrbou a Jaroslavem Škrabalem. Ti jim zodpoví případné otázky o výrobě piva. „Konečná cena piva je věcí každé restaurace, my jsme jim pouze doporučili cenovou relaci,“ doplnil Kiriakovský.

Pivo jsme měli možnost ochutnat. Už pohled na něj potěší. Hustá pěna, svítivá zlatá barva. Chuť má několik vrstev, není plochá a osvěží. „Tambor není přibarvovaný. Nejsou v něm žádná éčka, tedy kromě vitamínu E,“ vysvětlil sládek Vrba.

Do restaurací se dostane první várka piva. Pokud bude zájem velký, mohlo by se tak stát, že Tambor dojde. „Je to výroba, kterou musíme počítat ne na dny, ale týdny. Není proto možné hned dodat další,“ vysvětlil Kiriakovský. Například v polovině dubna uvařili první várku tmavého třináctistupňového speciálu. Ten bude hotov až v červnu. Pro zájemce bude pivovar vyrábět také nefiltrované a kvasnicové pivo.

Do dalších restaurací se královédvorské pivo bude dostávat postupně a po etapách. V nejbližších měsících se s ním setkají občané Jaroměře, Trutnova, Hradce Králové, ale například také Prahy. „Zájem nás potěšil a je skutečně velký. A to nejen z naší republiky,“ doplnil Nasik Kiriakovský.

Zdroj: Krkonošský deník.cz

Nové pivo Tambor už je hotové, o víkendu se začalo filtrovat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

TAMBOR Shop

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.