Pivovar Tambor, Dvůr Králové nad Labem, Pivo sudové, pivo lahvové


pf

Advent začal, vánoční Klazar 14 je tu...

lahev klazarKaždým rokem se milovníci piva těší na speciální vánoční edice. Už od srpna pro ně v ležáckých tancích Královédvorského pivovaru Tambor zrál polotmavý speciál 14 Klazar. Tento týden ho pracovníci pivovaru začali stáčet a první sudy a lahve míří k milovníkům pěnivého moku.
„Polotmavý speciál je pivo vhodné pro sváteční příležitost, vyznačuje se zejména plnou lahodnou chutí s výrazným řízem. Minimální doba ležení je 70 dní,“ upřesnil sládek Martin Vrba. Jako správný speciál nabízí i „čtrnáctka“ Klazar  vyšší obsah alkoholu,  konkrétně 5,8%.  Je to tak ideální nápoj na sváteční chvíle u vánočních stolů, ať už doma nebo při návštěvě restaurací a hospod.Protože se jedná o limitovanou sérii, neváhejte s objednávkami.


Objednávky: Jana Chmelíková chmelikova@pivo-tambor.cz, Tel. 499 621 176, 733 739 869

 


 

V Královéhradeckém kraji v síti supermarketů BILLA můžete nakoupit náš světlý ležák 11% v sektoru "BILLA Regionálně". Viz přiložené foto.

Billa stanovila cenu na 13.90 Kč


  • Billa Hradec Králové
  • Billa Dvůr Králové
  • Billa Trutnov
  • Billa Vrchlabí
  • Billa Jičín
  • Billa Hořice v Podkrkonoší
  • Billa Rychnov nad Kněžnou
  • Billa Týniště nad Orlicí

Přejeme příjemný nákup!

 


 

Novinka v nabídce našeho pivovaru - karton na 4 lahve o obsahu 0,5 litru. Cena 20 korun. Obsah lahvového piva si můžete vybrat podle naší aktuální nabídky.


lahve krabice


 

UPOZORNĚNÍ - ZMĚNA CEN PŘEPRAVKY


Vážení zákazníci,

od 1. listopadu 2015 mění Královédvorský pivovar Tambor zálohu za vratný obal přepravka na 20 kusů lahví NRW ze stávajících 120 Kč na 100 Kč.

Zpětný výkup přepravek za cenu 120,- Kč bude platit po předložení dokladu nejdéle do 1. prosince 2015.

Po datu 1.12.2015  bude výkup přepravek už pouze za 100,- Kč.

 


 

Na volejbal opět s Tamborem

Blíží se opět začátek další volejbalové sezóny. Se jménem našeho pivovaru Tambor do něj vstupuje tým mužů VK Tambor Dvůr Králové nad Labem, který hraje II. ligu. Třetím rokem se na palubovce haly Strž budou odehrávat zajímavé sportovní zápasy. V minulých ročnících se Královédvorákům dařilo. Přijďte je podporovat i tuto sezónu. Rozpis zápasů najdete nejen na stránkách týmů VK Tambor Dvůr Králové, ale například také na bilboardu u královédvorské prodejny Billa. Pivovar Tambor drží našim volejbalistům palce.

 


 

Premiéra v Královédvorském pivovaru Tambor – IPA

 

Dvůr Králové nad Labem (14. září 2015) – Poprvé v historii se v Královédvorském pivovaru Tambor vařilo svrchně kvašené pivo. Dosud tu vznikaly pouze klasické ležáky spodního typu kvašení. Zásluhu na tom má spolupráce pivovaru s firmou Bad Flash Beer, která si nechala ve Dvoře Králové nad Labem uvařit IPA. Autorem receptu je Jakub Veselý (Létající pivovar Falkon), vaření IPA prováděli zaměstnanci pivovaru Tambor, sládek Martin Vrba, podsládek Jan Pavlík, vedoucí laboratoře a vařička Eva Pavlíková. Nyní mají možnost občané Dvora Králové nad Labem tuto specialitu ochutnat.

Bad Flash a náš pivovar Tambor nyní přináší nejen příznivcům Královédvorského piva Tambor ochutnávku IPA s přídavkem žitného sladu. Ochutnávka se koná v Penzionu Za Vodou ve Dvoře Králové nad Labem ve dnech 25. až 27. září. Stejně jako v případě nedávné ochutnávky American Amberu je množství limitované a proto by milovníci piva neměli váhat. Minule na mnohé také nezbylo.

Co je IPA (India Pale Ale)?
“Pale Ale čili světlý ejl je tradiční anglické svrchně kvašené pivo s vysokým podílem pšenice a dalších obilovin.  (oves, žito,...). Mívají nižší říz, avšak vyšší plnost a hořkost  a zlatavou, někdy až granátovou barvu. Zvláštností tohoto piva je dochmelování za studena, kdy se část
chmele přidává až při dokvašování. Jde o nejrozšířenější pivní styl v Anglii.
IPA čili India Pale Ale je pak odvozený styl výše popsaného pivka. Jeho vznik byl vlastně úlitbou nutnosti dovézt pivo Britům v koloních, zejména do té největší – Indie. Za časů Britského impéria si tisíce britských vojáků a úředníků britské koloniální správy stěžovalo, že
nemohou pít pivo jako doma. Doprava piva po moři bez Suezu v 18. století trvala 4-6 měsíců a loď dvakrát kolem Afriky přeplula rovník. Pivo tak dorazilo zatuchlé nebo rovnou zkyslé. Britská Admiralita i Královská učená společnost tento problém intenzivně řešila. Po mnoha pokusech uspěl až George Hodgson, sládek pivovaru Bow Brewery, který upravil recept výroby Pale Ale tak, že přidal jak obilí, tak chmel a cukr.
Vzniklo tak hluboko prokvašené, suché, silné a velmi hořké pivo se spoustou CO2. Vyšší stupeň alkoholu a alkaloidy z chmele, stejně jako CO2,  pivo výborně konzervovalo. Hodgsonovo pivo India Pale Ale se velmi brzy stalo legendou nakonec nejen v tehdejší Indii, ale jeho chuť si získala mnoho příznivců jak v samotné Británii, tak na starém i novém kontinentu,“ vysvětlil Rosťa Kloubek z Bad Flash.

Traduje se, že v Indii vojákům IPA ředili vodou, zatímco důstojníci si dávali do nosu originál. Bad Flash a Tambor Vám nyní přináší ochutnávku IPA s přídavkem žitného sladu. Ředit ji nemusíte! Dobrou chuť!

 


 

Výjimečnou možnost ochutnat speciální pivo, které vzniklo v Královédvorském pivovaru Tambor, nabídne tento víkend (28 – 30. srpna 2015) Penzion Za vodou.

Pivo nese název Zlej Blesk Am Lager a uvařit si ho nechala společnost Bad Flash Beer s.r.o. z Prahy. Autorem receptu je Jakub Veselý (Létající pivovar Falkon), hlavním sládkem byl Martin Vrba, jako podsládek a technolog působil Jan Pavlík, a jako laborantka a vařička piva Eva Pavlíková, všichni z Královédvorského pivovaru Tambor, kde se pivo vařilo a leželo.
POZOR! Jedná se o výjimečnou akci, do vypití zásob, kterých je málo. Proto neváhejte a vydejte se ochutnat do Penzionu Za Vodou.
Označení Amber se používá především pro americká piva typu Ale, kde je kladen důraz na barvu. Kvašení probíhá za tepla. Mají ovocnou a květinovou chuť, mohou být nasládlá a hořká.

Zlej Blesk Amber Lager 13
Pivní styl: American Amber Lager – legislativně: polotmavý ležák spodně kvašený nefiltrovaný
Extrakt původní mladiny: 13 %
Objem alkoholu: 5,7 %
Hořkost: 30 IBU
Složení: Voda, ječné slady (plzeňský, mnichovský, caramunich, carapils), chmel (Simcoe, Citra, Mosaic). Spodně kvašeno W95.

 


 

 


 

KRÁLOVÉDVORSKÝ PIVOVAR TAMBOR

LAHVUJE V NOVÉM

 

lahve nove

 


 

NAKUPUJTE PŘÍMO Z PIVOVARU !


SUDY, LAHVE, SKLO, PROPAGAČNÍ MATERIÁL

Za nejlepší ceny si můžete stále nakoupit Královédvorské pivo Tambor přímo z pivovaru. Od pondělí do pátku Vám prodáme sudy objemu 15,5l, 30 l a 50 litrů a lahve 0,5l se veškerým sortimentem Královédvorského pivovaru Tambor.

Od 8 do 15 hodin, v pondělí až pátek,  stačí zazvonit na zvonek u vchodu do Pivovarské prodejny. Rádi Vás obsloužíme.

Pouze u nás můžete také využít na nákup sudů a lahví s Královédvorským pivem Tambor kartu Tambor klubu. Každý týden losujeme speciální slevu na jeden produkt našeho pivovaru.

Kontakt a objednávky: Bedřich Machek, machek@pivo-tambor.cz, 499620103.

 

sudylahve


NOVINKA PRO PRAŽÁKY:

praha tamborOd 1. dubna 2015 zajišťuje veškerou distribuci Královédvorského piva Tambor v Praze a jeho okolí společnost Bad Flash Beer s.r.o. prostřednictvím prodejního skladu.

Prodejní sklad je v areálu tenisových kurtů Admira Kobylisy, vstup naproti domu č.p. 39 v ulici Chaberské.

Odpovědná osoba za příjem objednávek a distribuci piva je pan Rostislav Kloubek. Objednávky lze zasílat mailem na adresy: rosta@badflash.cz, libor@badflash.cz nebo telefonicky na čísle 720 755 116.

Rozvoz piva po Praze a okolí zajišťuje firma Bad Flash Beer s.r.o v minimálním množství 150 litrů na 1 zákazníka. Menší množství pouze osobním odběrem přímo ve skladu.

Provozní doba prodejního skladu: pondělí až pátek od 9 do 15 hodin.

Případné další dotazy směřujte přímo na odpovědnou osobu prodejního skladu.

 

 


Polotmavá jedenáctka J. Jakoubek od března v stálé nabídce

 

jakoubekJak jsme již informovali na konci loňského roku, Královédvorský pivovar Tambor letos rozšiřuje svou stálou nabídku o polotmavý ležák 11 J. Jakoubek. Zájem se mohou těšit na 3. března, kdy se první lahve a sudy budou exportovat do restaurací, hospod a prodejen. Zájemci z řad provozovatelů restaurací a prodejen si pivo mohou objednávat již dnes na tel: Jana Chmelíková, 499621176.

Polotmavý ležák vychází z tradičních receptur českých ležáků s použitím lehce pražených odrůd sladu a speciální české odrůdy chmele s harmonickou hořkostí. Vyznačuje se plností a chutí, intenzivní chmelovou vůni a výbornou pitelnost. Obsah alkoholu  je 4,5 % obj., Složení: artézská voda z vlastního vrtu 130 m, granulované odrůdy chmele, ječné slady, minimální doba ležení je 30 dní.

Pivo poprvé uvařili naši sládci v loňském roce u příležitosti 5. výročí založení Královédvorského pivovaru Tambor. Setkalo se s velice příznivou odezvou.


Tambor na Holiday World Praha

Také v letošním roce se Královédvorský pivovar Tambor účastní mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha na holešovickém výstavišti. Od čtvrtka 19. do neděle 22. února najdete v expozici Královéhradeckého kraje náš stánek. Těšit se můžete na výborné pivo a pro zájemce tu je i pivovarské sklo a další propagační předměty s motovem pivovaru Tambor.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2015 se koná již 24. ročník. Veletrh Holiday World bude tradičně rozdělen na dva dny pro odbornou veřejnost a víkendové dny budou patřit veřejnosti laické.

A takhle to tam vypadalo ve čtvrtek:

veletrh2015


Pivo Tambor na stránkách Playboye

V prvním letošním dvoučísle známého časopisu Playboy, v jeho slovenské verzi, vyšel celostránkový inzerát na Královédvorské pivo Tambor.

playboyplay

 


Kalendář pivovaru Tambor přináší fotografie z koncertů

Také v příštím roce se mohou zájemci řídit podle kalendáře Královédvorského pivovaru Tambor. V letošním roce bude každý měsíc na jeho majitele hledět ze stránky některý z účinkujících, kteří se představili na letošním Pivovarském podiu. Jedná se o regionální hudebníky ze skupin Wostruha, Phobos, Jízda, Rychlotrapky, Jakž Takž a Davida Jakubce. Kalendář bude možné si zakoupit přímo v pivovaru Tambor za 180 korun.

kal1kal2kal3

 


Můžete ochutnat vánočního Klazara!

Tradiční vánoční speciál 14° polotmavý Klazar je již v prodeji. Protože se jedná o limitovanou sérii, bude k dostání pouze do vyprodání zásob. Najdete ho například v naší Pivovarské prodejně. Klazar je jak v lahvích, tak také v sudech. Provozovatelé hospod, restaurací a prodejen si mohou vánoční speciál 14 Klazar objednat. Kontakty najdete ZDE.


Vánoční speciál 14° polotmavá Klazar už leží! Těšte se na Advent

Do vánočních svátků sice zbývá ještě nějaký ten týden, ale správný speciál potřebuje "svůj" čas. Proto v našem pivovaru už je navařen a leží polotmavý speciál 14° Klazar. Ten je určen právě pro vánoční trh. "Zákazníci se na něj mohou tradičně těšit kolem prvního adventu," prozradil sládek Jan Pavlík. Polotmavý speciál je pivo vhodné pro sváteční příležitost, vyznačuje se zejména plnou lahodnou chutí s výrazným řízem, s obsahem alkoholu 5,8% obj.

klazar1klazar2

 


Uvařili jsme tisící várku piva Tambor!

„Letos slavíme pět let existence a právě vaříme tisící várku, což je pět milionů půllitrů Královédvorského piva Tambor,“ mohl pronést v pátek 5. září 2014 majitel Královédvorského pivovaru Tambor Nasik Kiriakovský. Půl národa si tak už dalo půllitr Tambora. Taková událost si zasloužila oslavu.

Ve varně Královédvorského pivovaru Tambor se sešel Nasik Kiriakovský se sládkem Janem Pavlíkem a jeho kolektivem. Role patrona se ujal ředitel východočeských regionálních Deníků Tomáš Doubrava. Volba nebyla náhodná. Deník sledoval vznik a růst Královédvorského pivovaru  Tambor od samého počátku.

„Jedná se o letošní 190. várku. Vaříme jedenáctku, stejně jako v případě historicky první várky, i té pětisté,“ vysvětlil sládek Jan Pavlík. Do konce roku by mělo roční číslo stoupnout až na 290. „V současné době jede pivovar na sto procent své kapacity. Oproti loňsku jsme zaznamenali nárůst o 25 procent,“ doplnil Pavlík. článek z Krkonošského deníku najdete zde a fotogalerii na našem facebooku zde.

1000varka

vsichni pivovar

 


 

banner4

 


Slunečníky Tambor si můžete nyní zakoupit v pivovaru

 

Velké slunečníky s logem Královédvorského pivovaru Tambor nemusíte už jenom obdivovat v zahrádkách restaurací nebo na různých akcích. Nyní je možné si je, včetně kříže na usazení zakoupit v našem pivovaru. Slunečníky se v nejbližší době objeví v nabídce našeho e shopu.

sluneč1sluneč2

 


Pivovarské podium letos skončilo. Fotografie z koncertů si můžete prohlédnout na odkazech dole.

 

plakat podium(pro zvětšení plakátu rozklikněte náhled)

FOTOGALERIE z 2. koncertu skupiny Wostruha : zde

FOTOGALERIE z 2. koncertu skupiny Phobos : zde

FOTOGALERIE z 2. koncertu skupiny Rychlotrapky : zde

FOTOGALERIE z koncertu skupiny Wostruha : zde

FOTOGALERIE z koncertu skupiny Phobos : zde

FOTOGALERIE z koncertu skupiny Rychlotrapky : zde

FOTOGALERIE z 2. koncertu Davida Jakubce : zde

FOTOGALERIE z koncertu skupiny Jízda : zde

FOTOGALERIE z koncertu Davida Jakubce na našem facebooku: zde

FOTOGRAFIE z koncertu skupiny Jakž Takž najdete na našem facebooku: zde

 


Pivovar Tambor v hledáčku novinářů

 

V minulých dnech navštívili Královédvorský pivovar Tambor redaktoři z pražského webu podnikatel.cz. S majitelem Nasikem Kiriakovským vedli rozhovor na téma podnikání v oblasti malých pivovarů. Z původně plánované hodinky bylo nakonec hodin víc. Oběma se u nás líbilo. Na snímku momentka z focení. Text najdete zde.

V Krkonošském deníku vyšel rozsáhlý materiál o možné změně daně z piva. Majitel Královédvorského pivovaru Tambor Nasik Kiriakovský patřil mezi oslovené odborníky, kteří se k problému, i k tématu výroby piva a současným trendům, vyjadřoval.Text zde

foceni podnikatel.cz


Pivovar Tambor se představil na Pivním festu v Brně

 

Na 4. ročníku PIVNÍHO FESTU NA DVOŘE Městského divadla Brno, který se konal poslední červnový víkend, se prezentoval také Královédvorský pivovar Tambor. Letošní ročník byl tentokrát ve znamení středních a malých výrobců zlatavého moku.V doprovodném programu zahraly kapely jako např. Laura a její tygřiMorčata na útěku, nebo Děti kapitána MorganaFrank Zappa Quartet.  K dobrému pivu neodmyslitelně patří i dobré a kvalitní jídlo. Speciality z grilu a domácí pivní chuťovky připravili kuchaři Brixton-gastro, působící v divadelních restauracích Nekonečno a Boulevard. FOTO ZDE

 


 

fotostrana 5let

 

Prohlédněte si fotky z oslav 5 let pivovaru Tambor.

Najdete je na našem facebooku nebo také na webu Krkonošského deníku.

 

člane jakoubek

 


Nové Královédvorské pivo Tambor, polotmavý ležák 11 „J. Jakoubek“     od 2. května 2014

 

Proč právě J. Jakoubek?

Královédvorský pivovar Tambor pokračuje v připomínání významných rodáků Dvora Králové nad Labem. Prvním z nich byl R. A. Dvorský (stejnojmenný světlý ležák 12).

 

Jaroslav Jakoubek byl nejen Otec šansonu

Dvůr Králové nad Labem (14etiketa jakoubek. dubna 2014) – Bývá označován jako Otec českého šansonu, je autorem mnoha populárních písniček. Stejně jako jiný královédvorský rodák, R. A. Dvorský, byl ale také autorem, na kterého se mělo zapomenout.

Narodil se 30. října 1927 ve Dvoře Králové nad Labem. Po studiu gymnázia a chemické průmyslovky začal pracovat v Tibě. Koncem padesátých let odešel do Prahy, kde se hned zapojil do kulturního života. Ve dne pracoval ve státní projekční kanceláři textilního průmyslu, večer se věnoval kultuře. Díky trochu volnější atmosféře tu začaly vznikat zárodky budoucích legendárních scén. Jaroslav Jakoubek se s Ivanem Vyskočilem podílel na vzniku divadla Na zábradlí, pomáhal při prvních krůčcích poetické kavárny Viola, byl u zrodu divadla Rokoko. V době, kdy se ještě Jiří Suchý neznal s Jiřím Šlitrem, psal pro něj Jakoubek texty. Stal se externím redaktorem Československého rozhlasu a televize. Jeho písničky zpíval Václav Neckář, Eva Pilarová, Pavlína Filipovská, Rudolf Pellar, Ljuba Hermannová a mnoho dalších zpěváků. „Nebýt Jardy, tak o mě vlastně nevíte. S Honzou Schneiderem jezdili do plzeňské Alfy. Tam si mě všimli a tak dlouho o mě vyprávěli Pepíkovi Vobrubovi, až mě pozval na zkušení natáčení s Tanečním orchestrem Českého rozhlasu,“ vzpomíná Václav Neckář.   Mezi jeho nejznámější písničky z té doby patří  Blues vo blůze (P. Filipovská), Víc nechtěl by snad ani D´Artagnan (W. Matuška a M. Kubišová), Smutný představení (L. Hermanová), Písnička pro Martu (K. Gott), Sněhová vločka (J. Suchý), Plakát (R. Pellar) nebo Táborák pro dva (V. Neckář).

Po roce 1968 se zařadil mezi širokou skupinu umělců, kteří byli donuceni opustil veřejný  život. Několik let měl Prahu „zakázanou“. Začal pracovat na různých dělnických pozicích, občas jeho přátelé umožnili uvést  písničku nebo melodii v divadle či rozhlase. Jak vzpomínají Královédvoráci, tvořil v té době do šuplíku. Po roce 1989 se mohly opět jeho písničky hrát, on sám se v devadesátých letech  vrátil jako externí hudební redaktor do Českého rozhlasu. Příliš si ale nové svobody neužil. Zemřel v Praze 27. července 1993. Dva roky po jeho smrti vyšlo profilové CD. Vznikl také jeden z jeho nejznámějších hitů, Nějak se vytrácíš má lásko, který nazpíval Petr Janda a skupina Olympic. „Jednou se Jaroslav trochu zlobil na svět a já jsem na pár hodin odešla – a tenkrát napsal šanson Nějak se vytrácíš, má lásko, s věnováním pro mě,“ vzpomíná jeho žena Jiřina Jakoubková. Text písničky je ale mírně upravený. Celkem se Jakoubek podílel na téměř 400 písničkách.

Ve Dvoře Králové nad Labem vyšlo několik vzpomínkových článků ve Vlastivědném čtení, kde na něj mimo jiné vzpomínal spolupracovník z Tiby, pozdější kronikář Pavel Janoušek nebo skladatel a spoluautor velkého hitu o D´Artagnanovi, Jan Schneider. Jaroslava Jakoubka připomíná na domě na Vinohradech, kde žil, pamětní deska.

Ve městě samém žádnou připomínku nemá. Proto se Královédvorský pivovar Tambor rozhodnul se souhlasem manželky Jiřiny Jakoubkové pojmenovat u příležitosti 5 let od znovuobnovení vaření piva ve Dvoře Králové nad Labem nové královédvorské pivo Tambor, polotmavý ležák 11 právě po Jaroslavu Jakoubkovi. Toto pivo bude představeno 2. května v areálu pivovaru při oslavě 5. výročí Královédvorského pivovaru Tambor.

 


 

Vítat turistickou sezónu na Zvičině můžete s Tamborem

(24.dubna 2014) Jednou z pravidelných akcí, kterých se tradičně účastní také Královédvorský pivovar Tambor, je Otevírání turistické sezóny na Zvičině. Akci pořádá Turistická oblast Podkrkonoší v sobotu 3. května. Od 10 hodin tu budu připraveny soutěže pro děti, které zajišťuje DDM Jednička ze Dvora Králové. Od 10.30 do 11.30 hodin se v kostele koná koncert flétnového souboru Pifferaios. Stánky nabídnou po celou akci regionální produkty se značkou Podkrkonoší. Nebude chybět projížďka na poníkovi, ukázky dravých ptáků. Ve 14 hodin bude slavnostně zahájena turistická sezóna.

Druhá část programu se koná v Hotelu Pod Zvičinou, kde si také můžete dát Královédvorské pivo Tambor. Bohatý program pro celou rodinu začíná v 11 hodin.

zvicina plakat

 


 

Na Královédvorském pivu Tambor si pochutná prezident Miloš Zeman

(16.dubna 2014) V těchto dnech je na návštěvě východních Čech prezident České republiky Miloš Zeman. Na návštěvě obce Holovousy obdržel mimo jiné také vůbec první multipack se čtyřmi Tambor 11, dvěma Tambor 12 R. A. Dvorský a dvěma tmavými Tambor 13. Dar prezidentu republiky předala starostka Holovous Martina Berdychová, protože se jedná o regionální produkt Podkrkonoší.

Pokud si chcete pořídit podobný kartonový multipack, najdete ho v nabídce naší Pivovarské prodejny. Naše obsluha vám ho naplní lahvemi podle vašeho přání.

krabicee

 


 

Už je to tady...

5let tambor

 


 

Vaťák má rád Tambora

vatak ma rad tambor

 


 

Královédvorské pivo Tambor už je i v Brně

(9. dubna 2014) Královédvorské pivo Tambor, světlý ležák 12, R. A. Dvorský je nyní k mání také v Brně. Podrobnější informace připravujeme.

RAD

 


 

Vážení přátele, Vzkazy byly přesunuty z hlavní lišty pod položku Kontakty a jsou stále funkční.

 


 

Velikonoce se blíží, od pondělí je můžete očekávat se speciálem černou "13"

Jako už tradičně připravuje pivovar Tambor na svátky jara svůj speciál, černou "třináctku". Všichni milovníci piva typu Stout, tedy tmavého moku s bohatou pěnou a silnějším obsahem alkoholu, se už mohou těšit. Od pondělí 14. dubna bude královédvorské pivo Tambor speciál 13 černá na čepech.

černé pivo

 

 


 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Oslava pátých narozenin královédvorského piva Tambor odstartovala

celá ke stažení je ZDE


 

PENZION ZA VODOU PIVOVAR TAMBOR Vás srdečně zvou na oslavu 5. narozenin královédvorského pivovaru Tambor. Přijďte v pátek 14.3.2014 do naši restaurace a ochutnejte nefiltrovaná piva Tambor 11 a Tambor 12 za skvělé ceny. V průběhu večera budete moc ochutnat pivní speciality a poslouchat  královédvorskou kapelu Phobos.

Neváhejte a rezervujte si Váš stůl již dnes na čísle 604 295 794 nebo na čísle 499 620 904


 

23. ročník pražského veletrhu cestovního ruchu Holiday World

 


 


 

 


 

Nová nabídka přepravek TAMBOR

V našem TAMBOR SHOPU jsme nově zařadili do prodeje stylové přepravky na naše pivo

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nové pivo dostalo jméno po prvorepublikovém idolu R. A. Dvorském

23. dubna 2012 7:17

Královédvorský pivovar Tambor začal vařit dvanáctku, jíž vzdává hold legendárnímu skladateli a hudebníkovi, dvorskému rodákovi R. A. Dvorskému. Ten jako mladík pracoval v tamním pivovaru a přátelil se s manželkou jeho ředitele.
Etiketa nové dvanáctky pojmenované po R. A. Dvorském
Etiketa nové dvanáctky pojmenované po R. A. Dvorském | foto: Ondřej Littera, MF DNES

 

Hm, hm, ach ty jsi úžasná, hm, hm, to dávno vím... Tenhle šlágr dobře znají i mnozí současníci, přestože muzikant, skladatel, zpěvák, herec a ženami zbožňovaný kníratý švihák R. A. Dvorský ho nazpíval už za první republiky.

Jeho jméno bývalo kdysi na stovkách plakátů a gramofonových desek, v titulcích filmů i na poutačích biografů. Teď se historická fotografie slavného elegána objevila i na etiketě nového piva, které začal vařit královédvorský pivovar Tambor.

 

 

Městu říkal Dvoreček a pojmenoval se po něm

Ten se novou dvanáctkou hlásí k legendárnímu Královédvorákovi, který si své příjmení zvolil právě po rodném městě, jemuž důvěrně a láskyplně říkal Dvoreček a do něhož se stále rád vracel. Jak v době své největší popularity, tak v těžkých padesátých letech, kdy dokonce skončil i ve vězení.

Zpěvák a skladatel R. A. Dvorský. Orchestr zpěváka a skladatele R. A. Dvorského Melody Boys.
Zpěvák a skladatel R. A. Dvorský Orchestr R. A.  Dvorského Melody Boys
Proč právě muzikant na etiketě piva? R. A. Dvorský totiž vystudoval dvorskou obchodní školu a za 1. světové války pracoval v tamním pivovaru jako účetní. Tam poznal i svou budoucí velkou fanynku, manželku majitele pivovaru Eriku Klazarovou.

Její muž Jan Klazar byl o deset let starší než Dvorský, tehdy ještě Rudolf Antonín. V letech 1916 až 1919, kdy Antonín v pivovaru pracoval, byl Klazar šťastně ženat. Jeho paní Erice Antonín věnoval svoje první vydání Královédvorských písniček. Druhý sešit písniček jí poslal už z Prahy, kde se slibně rozbíhala jako hudební kariéra. "Milostivé paní Erice Klazarové věnuje vděčný Rudolf Antonín," stojí ve věnování.

"Oba sešity se dodnes nacházejí v soukromém archivu rodiny Klazarů," napsal v roce 2010 časopis Vlastivědné čtení vydávaný ve Dvoře Králové nad Labem.

Informaci získal od Jany Růžičkové, vnučky Jana Klazara. Autoři článku dodávají, že by nebylo divu, kdyby mladý Rudolf Antonín nebyl do krasavice Eriky alespoň trochu zamilovaný. "To už se ale asi nikdy nedozvíme," míní autoři.

 

 

Manželka majitele pivovaru za ním jezdila do Prahy

Žena majitele dnes už zaniklého dvorského pivovaru často jezdila na vystoupení už slavného R. A. Dvorského do Prahy. "Dá se říci, že tento muž šel životem Klazarů dál i přesto, že už u nich nedělal účetního," říká ředitel pivovaru Tambor Nasik Kiriakovský.

Ten považuje R. A. Dvorského za jednu z největších dvorských osobností. "Už dlouho jsem nosil v hlavě myšlenku spojit ho s naším pivem. Když jsme se speciálem Klazar přihlásili k historii pivovarnictví ve Dvoře, rozhodli jsme se i pro Dvorského," vysvětluje Kiriakovský.

Rád by jako dvorský patriot umístil na rodný dům R. A. Dvorského v Kotkově ulici i bustu slavného hudebníka. "Žije tam nejstarší potomek rodiny Jan Mann, který hraje ve dvou místních kapelách. Ten také souhlasil s tím, abychom novou dvanáctku nazvali po Dvorském," dodává Kiriakovský.

Zdroj: http://hradec.idnes.cz/pivovar-ve-dvore-vari-nove-pivo-r-a-dvorsky-fkz-/hradec-zpravy.aspx?c=A120420_161955_hradec-zpravy_kvi

 

 

 


 

TAMBOR TMAVÝ SPECIÁL 13%

se umístil na třetím místě v soutěži 6. ročník Jarní Ceny českých sládků 2012 v kategorii piva typu Stout, která proběhla 24.3.2012 v Pivovarském dvoře Zvíkov ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů o.s.

Pivo je právě v prodeji v naší prodejně jako zpestření nabídky na velikonoce.

 


 

Naše  Lahvová 11% s "NOVOU ETIKETOU" - od února 2012 v prodeji.

 

 


 

 

Nově můžete pivo z našeho pivovaru Tambor ochutnat v příjemném hotelu Za vodou ve Dvoře Králové. Pro více informací se podívejte na jejich stránky www.penzionzavodou.cz

Nacházíte se: Home > Pivovar > Úvodcc

facebook

 

facebook

facebook

facebook

Přihlášení k odběru novinek. Zadejte mailovou adresu.

sssss
TAMBOR

Již jste dosáhli věku 18 let??

Nákupní košík | Mapa serveru | Obchodní podmínky  Copyright © 2009 TVORBA STRÁNEK, WEBDESIGN
Spřátelené weby: Citroen - Subaru | Penzion za vodou
Odběr RSS kanálu
Pokud Vám je méně než 18 let, stránky, prosím, opusťte.